X
تبلیغات
زولا
عکسهایی که از محلها، زمانها و مراسم مختلف توسط خودم تهیه شده . مطالب بی ربط و با ربطم هست . ببین ببر اما نظر مهمه نظر بده!!
یکشنبه 18 مرداد 1388
از ماست که بر ماست (نظرات شما در مورد کیفر کردار)

 در این پست نظراتی که بعضی از دوستان در مورد مطلب کیفر کردار داده بودند رو منتشر میکنم.

البته همه نظات مهم و محترمند و این خیلی طبیعیه که هرکس تفسیر و برداشت خاصی از مطلب داشته باشه. اما هدف و برداشت خودم چی بود؟ بعد از خوندن نظرات زیر بهتون میگم. 

 *نادرنوشت: با کلیک روی اسم هرکدوم میتونید وبلاگشون رو هم ببینید: 

خانم زهرا جواهری زاده فرمودند: 

من اینطور فکر نمی کنم. همیشه این مطلب نمی تونه در مورد همه شرایط صدق کنه. به این خاطره که گاهی مردم بی گناه کشته می شوند و آیا همه اونا جزای عملشون رو می بینن؟ آیا مردم کشوری که یک ظالم بر اونها حکومت می کرده گناهشون نافرمانی پروردگار بوده؟ گاهی ... این درسته که انسانها جزای اعمالشون رو در دنیا می بینن ... اما پاداش و عذاب چیزی وسیع تر از اینهاست که همش توی این دنیا جا بشه. پس همیشه این نیست که هر کس نافرمانی کرد یک ظالم بر او فرمانروایی کنه ... و البته اگر هم کسی وجود داره که ظالمی برش مسلطه لزوماً دلیل بر نافرمانی شخص از خداوند نیست. این بحث خیلی وسیع تر از اینه و نمی شه به عنوان یک قانون تصویب کرد که تو اگر این کار رو بکنی حتماً این بلا سرت میاد و یا اگر این بلا سرت اومده حتماً یه کاری کردی!!  

 

آقا مجید (فریاد بی صدا) هم در تایید نظر ایشون میفرمایند: 

متن قشنگ  و عبرت آموزی بود.
من با نظر زهرا خانم موافقم . این درحالی است که مردم مظلوم ایران هم بی گناه بودند . ممکنه در بعضی جا ها این حرف شما درست باشد ولی من مطمئنم  حمله ی مغول به ایران حداقل سزای اعمال ایرانیان نبود . ایرانیانی که سال ها به فرهنگ و دانش خدمت کردند و بعد از حمله و سلطه ی وحشیانه ی اعراب بار دیگر تمدنشان را با دستان خودشان احیا کردند .
عجیب آن جاست که شما حدیثی هم از امام صادق می آورید و این موضوع را تبدیل به یک اصل کلی می کنید .  

 خانم فاطمه جواهری زاده (که البته بزرگتر ما هستند) فرمودند: 

در قرآن ذکر شده است که اگر به بیراه رفتید و باز نگشتید و نخواستید که بازگردید کسی چون خودتان را بر شما مسلط خواهم کرد و جز این جهان سرشار از انرژی است و هر عملی نیز انرژی جهان را دگرگون می کند یعنی اینکه هر عملی را عکس العملی است حتی یک عطسه کوچک بر کهکشان تاثیر دارد شاید به ظاهر مزاحی بیش نباشد ولی هست و من شدیدا موافق نوشته شما هستم  

*نادرنوشت: البته این که میگم بزرگتر ما بخاطر جوابیه که برای تقاضای لینکیدن دادن به من و خودشون رو خیلی پیر اعلام کردن  از نظر فکری و آگاهی حرفشون کاملا درسته ولی در مورد سن تولدی من یک سال از ایشون سنم بیشتره اسنادشم موجوده بازم تشکر میکنم که من رو آدم انتقاد پذیری شناختید    

خانم ساناز هم متن رو حاشیه ساز اعلام کردن: 

مطلب جالبی بود که البته نمی توان آن را در هر شرایطی تعمیم داد. چون آن وقت املا و ابتلا چه مفهومی خواهد داشت؟
اما سخن امام صادق بسیار عمیق و عالمانه است: او فرمود اگر کسی خدا را بشناسد و از او نافرمانی کند... کدام یک از ما می توانیم ادعا کنیم خدا را شناخته ایم ؟
مطلب پر حاشیه ای ست که اینجا مجال بحثش نیست.
 

خانم مهشید هم فرمودند: 

بهم گفتی به خاطره بی عرضگی و بی ارادگی و ناشکریه ولی اینا دلیل محکمی واسه مرگ نیست!بی انصافیه که فکر کنیم مردم اون زمان به خاطره بی عرضگیشون کشته شدن هیچ کدوم از ما اون زمان وجود نداشتیم فقط شنیدیم همین! این متن همیشه و همه جا صدق نمیکنه

 

آقا سامان هم گفتن درسته حرفش و فقط تایید کردن همچنین خانم آزاده هم گفتن: بسیار زیبا  

 *نادرنوشت: برای قبولی آقا سامان در کنکور سراسری در رشته دلخواهش در دانشگاه دولتی دعا میکنیم.  

خانم تینا حیدری هم فرمودند: 

مدت زیادیه که هر وقت میام به این چیزا فکر کنم آخرش به بن بست میرسم ، آخه این دنیا و بازتاب کارای آدما انقدر پیچیدست که با دید محدود آدما نمیشه سبک سنگینش کرد ، یه کار خدا برای یکی جزای کار بدش هست و برای یکی آزمایش . خیلی پیچیدس اینکه بفهمی داری جزای کارت و میدی یا آزمایش میشی .
بقیه رو نمی دونم ، اما از خودم مطمئنم که خدا رو خوب نشناختم ، آخه بهم درست معرفی نکردنش ، اصلا نمیدونم مردم درست میگن یا احساسات خودم .
همیشه بین این دوتا میمونم . هر وقتم میام حرف بزنم چند تا کتاب میکوبن جلوم (که نویسندش یه آدم بوده) هر آدمی هم بر اساس تفکرات خودش همه چیز رو تجزیه تحلیل میکنه.
اما آخرش یه چیزی رو فهمیدم ، اینکه آدم همونطور که فکر کنه دنیا براش میگذره ، نه شایدم نه ، اینطور نیست ، خیلی وقته در مورد هیچ چیزی نمیتونم قطعی حرف بزنم .
از این بابت خیلی ناراحتم . 

 

جناب سعید دهنوی هم فرمودند:    

حکایت جالبیه. منو یاد اون شعر از ماست که بر ماست ناصر خسرو قبادیانی انداختید.   

  

*نادرنوشت: نظر آقای دهنوی رو به این خاطر آخر متن آوردم که دقیقا نظر خودم بود. بله از ماست که بر ماست 

با بعضی از دوستان در این مورد صحبت کردم و ازشون نظر خواستم اما نخواستم یا شاید نتونستم این مصرع رو برسونم. به هر تقدیر اگر مشکلی در انتقال مطلب هست نشاندهنده ضعف منه اما اول مطلب هم گفتم برداشتها متفاوته یا بقول خانم زهرا جواهری زاده ما با تفسیر و تفصیر مشکل داریم و نمیدونیم کدوم درسته. اما جای نظر خانم رها توی این متن واقعا خالی بود. براشون آرزوی موفقیت میکنم

 برای تشکر بیشتر از آقای دهنوی این شعر رو از وبلاگ ایشون بهتون تقدیم میکنم:

 

گدایان بهر روزی کودک خود کور می خواهند

                                    پزشکان جمله مخلوق را رنجور می خواهند

همیشه مرده شویان راضی اند  بر مردن مردم

                                    بنازم مطربان را خلق را مسرور می خواهند 

  

   کلیپ  موبایل کلیپ ایرانی عکس دختر و پسر عکسهای باهال بکن خانم داف داغ 

 کلیپ  موبایل کلیپ ایرانی عکس دختر و پسر عکسهای باهال بکن خانم داف داغ 

کلیپ  موبایل کلیپ ایرانی عکس دختر و پسر عکسهای باهال بکن خانم اس ام اس داف داغ