عکسهایی که از محلها، زمانها و مراسم مختلف توسط خودم تهیه شده . مطالب بی ربط و با ربطم هست . ببین ببر اما نظر مهمه نظر بده!!
چهارشنبه 5 اسفند 1388
روز مهندس و روز جهانی شدن نوروز مبارک

امروز رو با یه خبر خوب شروع کردم. 

بالاخره با تلاشی که هممون باهم و دست در دست هم داشتیم نوروز تو تقویم سازمان ملل به عنوان یک روز جهانی و به اسم کشورمون ایران ثبت شد. 

عید نوروز باستانی nowrooz  nowruz celebration جشن نوروز 

 

واما روز مهندس:  

به اس ام اسی که هم اکنون به دستم رسید توجه فرمایید:  

بیل و کلنگ و کردک ؟؟

سیمان و سنگ و آهک   

آسفالت گرم و غلطک 

روز شما مبارک!!!!!!!! 

امروز به مناسبت بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی روز مهندس نام گرفته. 

 

خواجه نصیرالدین طوسی خواجه نصیر 

** درباره خواجه نصیرالدین طوسی

 ابو جعفر محمد بن محمد بن حسن طوسی (زاده توس بسال ۵۹۸ ه.ق. مطابق با ۵۸۰ ه.خ. و متوفای ۱۸ ذی الحجه ۶۷۲ هجری قمری - کاظمین) ملقب به خواجه نصیر طوسی یا خواجه نصیرالدین طوسی (توسی هم نوشته شده)، فیلسوف، متکلم، فقیه، دانشمند، ریاضیدان و سیاستمدار ایرانی شیعه سده هفتم است.
طوسی یکی از سرشناس‌ترین و با نفوذترین چهره‌های تاریخ فکری اسلامی است.
وقتی که هولاکو به فرمانروایی اسماعیلیان در سال 635 هجری قمری پایان داد طوسی را در خدمت خود نگاه داشت و به او اجازه داد که رصدخانه بزرگی در مراغه ایجاد کند، که شروع آن از سال 638 هجری قمری بود. برای کمک به رصدخانه علاوه بر کمکهای مالی دولت اوقاف سراسر کشور نیز در اختیار خواجه گذاره شده بود. 

او در مراغه رصدخانه‌ای ساخت و کتابخانه‌ای بوجود آورد که حدود چهل هزار جلد کتاب در آن بوده‌است. او با پرورش شاگردانی (همچون قطب الدین شیرازی) و گردآوری دانشمندان ایرانی عامل انتقال تمدن و دانش‌های ایران پیش از مغول به آیندگان شد. 


 روز مهندس برهمه مهندسین ایرانی چه با کار چه بی کار مبارک!!! 

 

سبز و سربلند باشید